Bir Paris Gecesi

Bir Paris Gecesi

Cem Kaprol Project

13 Mart 2020 Cuma
saat 19:00
Giriş : Lüleci Hendek sokak No:61


 

 

 

İçinde bulunduğumuz hassas süreç nedeniyle elimizde olmayan nedenlerden ötürü

Bir Paris Gecesi – Cem Kaprol Project etkiniliği iptal edilmiştir. 

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

 


 

Bir Paris Gecesi

Michel Legrand & Michel Petrucciani besteleriyle renklenen “Une Nuit Parisienne” / Bir Paris Gecesi! 

Bir Cem Kaprol projesi olan “Une Nuit Parisienne” 13 Mart günü Saint Benoît Lisesi Silüet sahnesinde caz dinleyicisiyle buluşuyor.

Piyanist Cem Kaprol’ün öncülüğünde “Une Nuit Parisenne” projesinde ağırlıklı olarak Michel Legrand & Michel Petrucciani bestelerini seslendiren grup, ayrıca bilinen Fransız chansonlarının caz yorumlarını seslendiriyor. 

Proje, aramızdan ayrılmış olan bu iki değerli Fransız müzisyenin anısına hazırlandı. Legrand ve Petrucciani’nin bilinen parçalarını kendine özgü modern yaklaşımı ile yorumlayan grupta piyanoda Cem Kaprol, vokalde Gülce Duru, çelloda Selin Nardemir, gitarda Sıtkı Sırtanadolu, basta Anıl Deniz ve davulda Burak Duman sahne alıyor.

Müziğe 8 yaşında başlayan Cem Kaprol, Saint Benoît Lisesinde okuduğu yıllarda caz müziğine ilgi duymaya başladı. 1987 yılında liseden mezun olan Kaprol, üniversite eğitimi sırasında İzmir’de Raci Pişmişoğlu ve Ömür Gidel gibi caz ustalarıyla çalışan Kaprol Yamaha Big Band ve kendi grubuyla konserler verdi. Daha sonra New York’a giden müzisyen Mannes School of Music’te eğitim aldı. Bu sırada Armen Donelian, Richie Beirach ve Phil Markowitz ile çalıştı. 90’lı yılların sonunda Türkiye’ye dönen Cem Kaprol bir yandan profesyonel hayatını sürdürürken bir yandan da liderliğini yaptığı çeşitli topluluklarla konserler veriyor.

Grupta gitar çalan Sıtkı Sırtanadolu da Saint Benoît Lisesi mezunu (1987) bir sanatçı. Müziğe lise orkestrasında gitar çalarak başlayan Sırtanadolu ABD’de İşletme ve Finans eğitimi aldığı yıllarda caza ilgi duymaya başladı. 1996 yılında Türkiye’ye dönen sanatçı profesyonel yöneticiliğin yanı sıra müziğe de devam etti. 2000’li yıllarda kurduğu Spin adlı toplulukla konserler verdi, bir de albüm kaydetti. Bazı albümlere prodüktörlük de yapan Sırtanadolu uluslararası festivaller de dahil pek çok konserde sahne aldı.

Grubun solisti Gülce Duru da yine Saint Benoît Lisesi mezunu (2001) bir sanatçı. Lise yıllarında müzikle amatör olarak ilgilenen Duru, Paris’te Plastik Sanatlar eğitimi aldı. Université Paris 8’te Plastik Sanatlar Lisans eğitimi gördü. Türkiye’ye dönüşünde çeşitli sanat kurumlarında çalıştı ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Müzecilik alanında yüksek lisans eğitimine devam etti.Uzun bir süre ara verdiği müziğe 2011 yılında Kaybedenler Kulübü Film Müzikleri projesiyle geri döndü. 

 


 

Müzisyenler:

Cem Kaprol : Piyano
Gülce Duru : Vokal
Sıtkı Sırtanadolu : Gitar
Selin Nardemir : Çello
Anıl Deniz : Bass
Burak Durman : Davul


Program:


Les moulins de mon coeur (Windmills of my mind)
Sous le ciel de Paris
Le jardin d’hiver
Memories of Paris
Brazilian Like
Brazilian Suite
It is a dance

 

Değerli veliler, Değerli dostlar…
Hepinizi bekliyoruz!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.