Dr Gabor Maté KonferansI

Amerikan Hastanesi işbirliği ile yürütülen bir proje

19 Eylül Çarşamba günü, Saint Benoît Lisesi Silüet Salonu, Amerikan Hastanesi’nin bünyesinde bulunan Code Lotus Mindfulness Merkezi’nden Dr Gabor Maté’nin konferansına ev sahipliği yaptı.
Dünyaca ünlü uzman Gabor Maté’nin konferansının teması, “Vücudunuz Hayır Diyorsa : Zihin/Beden Birliği & Stres-Hastalık Bağlantısı” idi.

“İyileştir Kendini”

Gabor Maté’nin beden-zihin birliği ve stresin doğasını ele aldığı konferansa, birçok psikolog, psikiyatr, doktor ve veli katıldı. Maté, kısa ve geçiçi çözümler bulmak yerine, fiziksel hastalığı iyileştirmek için stres duygusundan uzak durarak kendi kendine iyileştirmeyi savunmaktadır. Amerikan Hastanesi bünyesinde bulunan Code Lotus Mindfulness Merkezi’nin mottosu da “İyileştir Kendini”.

Dr Gabor Maté Hakkında

Dr. Gabor Maté, kısa zaman önce aktif hekimlikten emekli olmuş bir medikal doktordur. 20 sene boyunca aile hekimliği yapmış ve 7 yıl Vancouver Hastanesi’nde Palyatif Bakım Ünitesi’nde Medikal Koordinatör olarak çalışmıştır. 12 sene boyunca Vancouver’ın doğusunda uyuşturucu bağımlılıkları, zihinsel hastalıkları ve HIV virüsü olan kişilerle çalışmıştır. Ayrıca iki sene “Vancouver Supervised Injection Site”da hekimlik yapmıştır. Sağlık ve hastalıkta, dikkat eksikliğinde ve diğer çocuk gelişimi problemlerinde, zihin/beden bütünlüğüyle ilgili çalışmalarıyla dünyaca üne kavuşmuştur.

Dr Gabor Maté’nin çalışmalarına resmi web sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Basında !

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.