Iksv istanbul tiyatro festıvali

Iksv istanbul tiyatro festıvali

Saint Benoît Lisesi İki Ayrı İKSV Tiyatro Oyununa Ev Sahipliği Yaptı

Saint Benoît Lisesi’nde Sanat

Saint Benoît Lisesi, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 25 .İstanbul Tiyatro Festivali’ne ev sahipliği yapmanın onuruna erişti.

Saint Benoît Lisesi’nin Siluet Sahnesi’nde gerçekleşen iki oyunda tiyatro tutkunları bir araya geldi.

25. İstanbul Tiyatro Festivali

22 Ekim-25 Kasım tarihleri arasında düzenlenen 25 .İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında; Saint Benoît Lisesi, 1 Kasım’da Galataperform’un sahnelediği, Yeni Metin Festivali’nin bu yılki ödülün kazananı Sevcan Batı’nın oyunu “Çiçek Kalkışması” Okuma Tiyatrosu’ nu ve 8 Kasım’da ise Hollanda Sahne Sanatları Fonu işbirliği ile festivalin Hollanda Seçkisi bölümünde Hollandalı yazar Magne van den Berg’in “Yapraklardan Yoksun Ağaçlar Hışırdamaz” adlı oyununu Silüet Sahnesi’nde ağırladı.

Bu kültürel etkinlikler hakkında daha fazla bilgi almak için BURAYA tıklayarak, İKSV’nin İnternet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Saint Benoît Lisesi İKSV İş ortaklığı

Türkiye’nin en önemli sanat kurumlarından biri olan İKSV ile Saint Benoît Lisesi’nin işbirliği 2017 yılında 15. İstanbul Bienali’nin uluslararası basın konferansına ev sahipliği yapmasıyla başladı. Dünyanın en önde gelen medya kuruluşlarını ve güncel sanatla ilgili sanatçı ve fikir önderlerini buluşturan bu etkinliğin ardından bu iki kurumun iş ortaklığı büyüyerek devam etti. Saint Benoît Lisesi, 2020 yılında İstanbul Tiyatro Festivali’nde Her Güne Bir Vaka Oyunu ve  bu 18 Ağustos’ta başlayan  teması ‘’Başka bir dünya mümkün mü?” olan  49.İstanbul Müzik Festivali’nde, Festival Orkestrası ve Hande Küden ve Ufuk ve Bahar Dördüncü Konserlerine ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duydu.

Saint Benoît Lisesi’nde Sanat Eğitimi

Saint Benoît Lisesi, sanata büyük önem vermekte olup, müzik, tiyatro, plastik sanatlar alanında birçok sanatçıyı ağırlayarak, müzikal, sanatsal, sportif ve kültürel etkinlikler aracılığıyla, öğrencilerin yaratıcılığını ve yeteneklerinin ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır.

Saint Benoît Lisesi bünyesinde yer alan Silüet gösteri salonu, yıl boyunca, dünyadan ve Türkiye’den pek çok sanatçıya ve gösteriye ev sahipliği yapmaktadır.No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.