Jülide Özçelik Kış Konseri

Sizleri çevrimiçi olarak gerçekleşecek,
Jülide Özçelik Kış Konserine
davet etmekten mutluluk duyarız

 

21 Şubat 2021 Pazar
saat 15:00

 

 

Jülide Özçelik

İstanbul doğumlu olan Jülide Özçelik, İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Fakültesi, Koro ve Vokal performans bölümünden mezundur. Nükhet Ruacan ve birçok önemli akademisyen ile çalışmıştır.

Türk müzikal mirasına ait motifler taşımakla beraber evrensel standartlarda eserler besteleyerek, 2008 yılı başında “Jazz İstanbul Volume-1” ve 2011 Aralık ayında “Jazz İstanbul Volume-2” adlı albümlerini yayınladı. Bu iki albümde, kendi bestelerine yer verdi. 2019 başında yayımlanan üçüncü albümü Nefes’te önceki albümlerinde de olduğu gibi tüm düzenlemeleri Cem Tuncer’e aittir.

Jülide Özçelik birçok yerel ve uluslararası festivaldeki solo konserlerinin yanı sıra Bursa, Antalya, Çukurova, İstanbul Devlet Senfoni Orkestraları ile verdiği konserler serisine de devam etmektedir. 

 

Cem Tuncer – Gitar

1978 yılında doğdu. Akademi İstanbul Caz Bölümünde; Sarp Maden ve Gökçen Taşkıran ile gitar, Semih Korucu ve Mehmet Nemutlu ile müzik teorisi, Bülent Ortaçgil ve Önder Focan ile ensemble çalıştı. Aynı zamanda TRT Caz Orkestrası üyesidir. 

Ercüment Orkut – Piyano

1984 yılında İstanbul’da doğdu. 1993 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı piyano bölümüne girdi. 2000-2005 yılları arasında Prof. Özkan Manav ile çalıştı ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Sanat Dalı’ndan 2005 yılında mezun oldu.

Volkan  Hürsever – Kontrbas

Müzisyen bir babanın oğlu olan Volkan Hürsever, Türkiye’nin en tanınmış kontrbas sanatçılarından birisidir. Mimar Sinan Üniversitesi İstanbul Konservatuvarı, kontrbas bölümünden mezundur. Hürsever, aynı zamanda, Roy Haynes’in Birds of a Feather adlı Avrupa turnesine de katılmıştır. İlk stüdyo albümü Hediye, 2009 yılında yayınlanmıştır.

Ediz Hafızoğlu – Davul

19 Eylül 1980’de Bulgaristan’ın Silistre şehrinde doğan Ediz Hafızoğlu’nun müzik hayatı babasının darbuka çalmayı öğretmesi ve özellikle de dedesinin ısrarları neticesinde bağlama öğrenmesi ile başlar. “Sakin Tuna Sanat Topluluğu’’ ile tüm Bulgaristan’ı gezerek sahne alır. Darbuka çalar, sayısız konsere çıkar ve yarışmalarda ödüller kazanır.

 

 

Vokal: Jülide Özçelik

Piyano: Ercüment Orkut

Gitar: Cem Tuncer

Kontrbas: Volkan Hürsever

Davul: Ediz Hafızoğlu

Değerli veliler, değerli dostlar…
Sizleri bekliyoruz

 

 
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.