Kerem GÖrsev TRIO Yeni yil konserı

Sizleri,
Kerem Görsev Trio’nun Çevrimiçi Yeni Yıl Konserine
davet etmekten mutluluk duyarız

01 Ocak 2021 Cuma
saat 15:00

Bu konseri 1-7 Ocak arası izleyebilirsiniz.

Kerem Görsev

1961 İstanbul doğumlu Kerem Görsev, müzik eğitimine 1967 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı’nda başlayıp, 1972 yılından sonra İstanbul Devlet Konservatuarı’nda devam etti. Caz tutkusu konservatuvar yıllarında başlayan Kerem Görsev, ilk albümünün yayınlanmasına dek, ünlü sahnelerde ve çeşitli Caz klüplerinde Ed Howard, Rabin Kenyata, Doris Troy, Vinnie Night, LaVerne Butler, Allan Harris, Clifford Jarvis, Harvey Thompson gibi caz müzisyenlerle birlikte sahne aldı.

Biyografisi ile ilgili daha fazla bilgi için BURAYA tıklayınız.

Yeni Yıl Konseri : Kerem Görsev, Ferit Odman, Volkan Hürsever

1994 yılında çıkan ilk albümü Hands&Lips’ten bugüne kadar olan süreç içinde toplam 19 albümü olan Kerem Görsev, yeni yıl konseri için son albümü Perfect Balance dahil, tüm albümlerinden olan besteleri, kendisine ait olan parçaları icra edecektir. Kerem Görsev, eserlerini, üç ayrı proje şeklinde sunmaktadır:  Trio, quartet ve senfonik. Bunlar, trio ve filarmonik orkestra için yaptığı bestelerin  ve akustik caz müziğin farklı biçimleridir. Konserinde, ağırlıklı olarak kendi bestelerinden oluşan bir repertuvara yer verecektir… Caz dolu, renkli bir deneyim sunarak, müzik tutkunlarını mutlu edecek dinamik ve enerji dolu bir performans.

Kerem Görsev’e, konserinde, Türkiye’de caz müzik sahnelerinin tanınmış isimlerinden, yetenekli caz davulcusu Ferit Odman eşlik ediyor. New York’ta geçirdiği iki yılın ardından, Türkiye’nin caz sahnelerinde TRT Big Band ile birlikte sahne alan Odman, mükemmeliyetiyle tanınmış olup, Kuzey Denizi Caz Festivali, Istanbul Caz Festivali, Kosova’da Piriştine Caz Festivali,  Uluslararası Ankara Caz Festivali ve Hollanda’da Rabobank Amersfoot Caz Festivali gibi bir çok uluslararası festivalde sahne almıştır.

Müzisyen bir babanın oğlu olan Volkan Hürsever ise, Türkiye’nin en tanınmış kontrbas sanatçılarından birisidir. Mimar Sinan Üniversitesi’nin İstanbul Konservatuvarı, kontrbas bölümünden mezundur. Volkan, aynı zamanda, Roy Haynes’in Birds of a Feather adlı Avrupa turnesine de katılmıştır. İlk stüdyo albümü Hediye, 2009 yılında yayınlanmıştır.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.