Öğretmenler Gününü KONSERİ

Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu okulumuzdaydı…

Öğretmenler Günü Haftası, Fransa’nın İstanbul Başkonsolosu tarafından okulumuza takdim edilen FrancEducation Markasının teslim töreni ile başladı. Yine bu kapsamda, Öğretmenler Gününü çoşkuyla kutlamak amacıyla, okulumuzun Silüet salonunda bir konser düzenlendi. Konserde, ünlü ve başarılı müzisyenler Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, öğretmenlere ve lisemizin dostlarına gerçek bir müzik ziyafeti yaşattı.

Beğeni ile İzlenen Bir Konserle Öğretmenler Gününü Kutladık!

Öğretmenler Günü Haftası kapsamında, birçok etkinlik düzenlendi, duygu dolu anlar yaşandı.

Evet, Öğretmenler Günü Haftası, 22 Kasım tarihinde düzenlenen ve Saint Benoît Lisesi’ndeki tüm çalışanları onurlandıran FrancEducation Markasının teslim töreni ile başladı. 2013 yılında Saint Benoît Lisesine verilen FrancEducation Markasının yenileme törenine katılan Fransa’nın İstanbul Başkonsolosu Bertrand Buchwalter, Türkiye Fransız Kültür Merkezi Genel Müdürü Eric Soulier, Eğitimde İşbirliği Ataşesi Bruno Delvallée belgeyi Okul Müdürümüz Pierre Gentric’e takdim ettiler.

Öğretmenler Gününden bir gün önce yani 23 Kasım’da ise, Öğrenci Meclisimiz, okul çalışanları için duygulu ama aynı zamanda eğlenceli bir gösteri düzenledi. Öğretmenler Günü, öğrencilerimiz tarafından coşkuyla kutlandı. Öğrenci konuşmaları ve eğlenceli bir hediye çekilişinden sonra, Lise’mizin eski mezunlarından Seçil Akmirza Türkçe ve Fransızca şarkılar söyleyerek bu güzel kutlamayı sonlandırdı. Günün en mutlu kişileri ise şüphesiz öğretmenlerimiz oldu…

Öğretmenler Günü Haftası,  ünlü ve başarılı müzisyenler Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu’nun konseri ile son buldu. Saint Benoît Lisesi’nin öğretmenleri ve eğitim dünyası için düzenlenen bu konser,  öğretmenleri, velileri ve okulumuzun dostlarını bir güzel müzik yolculuğuna çıkartı. Konseri noktalayan ve dinleyenlere duygu dolu anlar yaşatan “Zeynebim” türküsüne  tüm seyirciler eşlik etti.

Erkan Oğur & İsmail Hakkı Demircioğlu

Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, çoğu eski, bazıları ise çok eski Anadolu türkülerinden oluşan bir repertuvarı seslendiriyorlar. Bu nedenle, kendi ifadeleriyle, performanslarını “bir birlikte hatırlama çabası” olarak görüyorlar. Düo formatında gerçekleştirdikleri, benzersiz ve ustalıklı türkü yorumları, Türk halk müziğinde yeni bir tarzın doğuşuna yol açıyor.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.