önemli bilgiler

önemli bilgiler

Covid 19

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi uyarınca 6 Eylül 2021 tarihinden itibaren izleyiciler etkinliklere aşı kartlarını veya aşılı değillerse en fazla 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testlerini göstererek girebilecektir. Etkinliklerine giriş için kontroller Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden yapılacaktır. İzleyicilerimizin etkinliklere gelmeden önce HES uygulamasının güncel sürümünü mobil cihazlarına indirerek aşı, hastalık ve test durumu alanlarını paylaşıma açmalarını önemle rica ederiz. 18 yaş altındaki izleyiciler için PCR testi zorunluluğu yoktur.

COVID-19 ÖNLEMLERİ

MEKÂNLARA GİRİŞ

Mekânlar, etkinlik başlama saatinden bir saat önce hazır hâle getirilecek ve izleyiciler mekânlara kademeli olarak alınarak kalabalık oluşumu engellenecektir.

Konserin başlamasından sonra alanlara izleyici alınmayacaktır. Girişlerde sorun yaşamamak için izleyicilerimizin konsere vaktinde yetişmek üzere titizlik göstermelerini önemle rica ederiz.

Mekânlara girişte Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden, HES kodu sorgulaması yapılacaktır. Etkinliğe katılacak misafirlerin, mekâna gelmeden önce, Hayat Eve Sığar uygulamasını indirip HES kodu alması gerekmektedir. İlgili uygulamanın “HES kodu sorgula” bölümünden “riskli değildir” sonucu çıktığı durumda etkinliğe giriş yapılabilir. HES kodu “riskli” çıkan izleyiciler etkinliğe alınmaz ve bilet iadesinden yararlanamaz.

İzleyicilerin mekânlara maske ile girmeleri gerekmektedir. Maskesi olmayan ya da maskesini değiştirmek isteyen izleyicilerin kullanabilmesi için mekânlarda maske bulundurulacaktır. Maske takmamakta ısrar edenler mekâna alınmayacaktır.

İzleyicilere, girişte temassız ateş ölçümü uygulanacak, 37,5 dereceden yüksek ateş ölçümlerinde seyirci mekânlara alınmayarak bir sağlık kuruluşuna başvurması için uyarılacaktır.

Mekân girişlerinde el antiseptiği bulundurulacak ve misafirlerin ellerini antiseptikle temizlemelerinden sonra girişleri sağlanacaktır.

MEKÂN İÇİNDE

İzleyicilerin içeride bulundukları süre boyunca maske takmaları gerekmektedir. Maske takmamakta ısrar edenler mekân dışına çıkarılacaktır.

İzleyiciler arasındaki sosyal mesafe korunmak zorundadır. Fizikî temastan kesinlikle kaçınılmalıdır.

Mekânlarda vestiyer hizmeti verilmeyecektir.

Mekânlardaki tüm alanların temizliği, yüzeyin niteliğine göre standartlara uygun ürün kullanılarak, uygun sıklıkta yapılacak ve bu uygulamaların kayıtları tutulacaktır.

Konserlerden 45 dakika önce izleyici koltuklarının elle temas edilen yüzeyleri uygun ürünle dezenfekte edilecektir.

Tuvalet bölümleri düzenli aralıklarla dezenfekte edilecektir.

KONSER SÜRESİNCE

Mekânlarda belirtilen alanlar dışındaki yerlere ve konserlerin izleneceği alana yiyecek veya içecekle girmek, tütün veya tütün ürünleri tüketmek veya elektronik sigara kullanmak yasaktır.

Konser esnasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. kayıt cihazlarıyla kayıt yapılması yasaktır. Kayıt cihazları mekânlara alınmayacaktır.

Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir.

SANATÇI VE PERSONEL

Mekânlarda çalışan ekiplerin tümü maske takacaktır. Gerekli kişilerin eldiven takması da sağlanacaktır.

Kulislere sanatçılar ve görevliler dışında kimse alınmayacaktır.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.